Oryginalne łóżko – co przez to rozumiemy? Najczęściej pod tą nazwą kryją się albo modele o wyjątkowym designie, albo meble z przydatnymi, choć rzadko spotykanymi, dodatkowymi funkcjami, takimi jak oświetlenie zagłówka. Istnieją jednak produkty naprawdę wyjątkowe, które wyprzedzają swoją epokę i tak bardzo różnią się od zwykłych łóżek, że nie sposób ich inaczej opisać.

Lokalizacja łóżka może być również dość nietypowa. Mebel przyszłości niekoniecznie musi znajdować się na podłodze. Może ukrywać się wewnątrz innych obiektów, łączyć się ze ścianą – a to nie koniec. Istnieje już łóżko, które można zawiesić pod sufitem. Aby podnieść lub opuścić ten model, wystarczy nacisnąć tylko jeden przycisk, a łóżko może zatrzymać się na dowolnej wysokości. Unikalny mebel jest utrzymywany w powietrzu przez ukryty system jednostek z przeciwwagami, poruszając się w górę i w dół po pionowych szynach. Łóżko nie jest zamocowane na stałe i można je w każdej chwili odchylić lub przesunąć. Nie ma nóg, ale można umieścić oświetlenie na spodzie łóżka, tworząc kolejną warstwę sufitu. Innym przykładem jest łóżko, które unosi się w powietrzu dzięki polu magnetycznemu. Może ono utrzymać do 900 kilogramów. Jednak spanie na takim meblu jest najlepsze dla tych, którzy mają żelazną psychikę i nie poruszają się zbyt aktywnie w objęciach Morfeusza.

Holenderski architekt stworzył magnetyczne pływające łóżko, które pozwala spać w łóżku unoszącym się w powietrzu.

Zbudowane z trwałego materiału magnetycznego łóżko lewituje dzięki sile przeciwstawnych magnesów. Do utrzymania go w powietrzu nie jest wymagana energia elektryczna. Magnesy umieszczone w łóżku odpychają się od magnesów znajdujących się pod podłogą, powodując lewitację łóżka.

Istnieją wątpliwości co do trwałego wpływu magnesów na ludzkie ciało, ale ten model jest nie mniej godny podziwu.

Łóżka high-tech stają się obecnie coraz bardziej popularne. Łóżka te są bardzo wygodne i funkcjonalne. Chociaż wiele modeli jest krytykowanych za ich pozorny chłód, obecny wygląd zaawansowanych technologicznie łóżek przyszłości jest oceniany przez wiodących projektantów jako jeden z najbardziej obiecujących i oryginalnych stylów.

Łóżko przyszłości, które wygląda jak statek kosmiczny, jest szczególnie piękne i charakterystyczne. Szczególnie uderzająca jest wszechstronność tego mebla z 40-calowym wysuwanym telewizorem, wysuwanym stolikiem w zagłówku na sprzęt, minibarem. Kolejną imponującą cechą jest zintegrowane oświetlenie, które włącza się i wyłącza automatycznie, gdy po prostu podnosisz nogi z łóżka lub gdy ktoś wchodzi do sypialni.

Oprawa oświetleniowa jest również zintegrowana z niewielką powierzchnią pod łóżkiem, aby nikomu nie przeszkadzać i zapewnić pośrednie oświetlenie pokoju. Dzięki tym oryginalnym akcesoriom zarówno pokój, jak i łóżko zyskują fantastyczny wygląd. Nawet na niewielkiej powierzchni łóżko przyszłości pomieści wszystko, czego potrzebujesz do spania i odpoczynku.

Łóżko przyszłości zostało wykonane przy użyciu najnowocześniejszej technologii i kombinacji materiałów: kamienia, szkła, naturalnego drewna i anodyzowanego aluminium, które nie pozostawia smug ani odcisków palców podczas użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *