Stalowa rama w materacu odnosi się do obecności stalowej struktury nośnej w konstrukcji materaca. Jest ona powszechnie spotykana w niektórych typach materacy, takich jak materace sprężynowe lub materace hybrydowe, które łączą sprężyny z innymi materiałami, takimi jak pianka lub lateks.

Stalowa rama służy jako fundament lub główny system nośny materaca. Zazwyczaj składa się ona z połączonych ze sobą zwojów lub sprężyn, które zapewniają stabilność, trwałość i ogólne podparcie materaca. Zwoje mogą być indywidualnie owinięte (znane jako zwoje kieszeniowe) lub połączone w ciągły system zwojów.

Oto kilka kluczowych punktów, które należy zrozumieć na temat stalowej ramy materaca:

Wsparcie: Stalowa rama, wraz ze znajdującymi się nad nią warstwami komfortu, pomaga równomiernie rozłożyć ciężar ciała i wspiera naturalne ułożenie kręgosłupa podczas snu. Pomaga zapobiegać nadmiernemu zapadaniu się i promuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Trwałość: Stalowe ramy znane są ze swojej trwałości i długowieczności. Wysoka wytrzymałość stali na rozciąganie sprawia, że jest ona w stanie wytrzymać nacisk i ciężar wywierany na materac w miarę upływu czasu. Może to przyczynić się do dłuższej żywotności materaca.

Izolacja ruchu: W materacach z pojedynczymi zwojami kieszeniowymi stalowa rama może pomóc w izolacji przenoszenia ruchów. Oznacza to, że gdy ty lub twój partner poruszacie się podczas snu, ruch jest mniej odczuwalny po drugiej stronie materaca. Może to być korzystne dla par, które są wrażliwe na zaburzenia ruchu.

Cyrkulacja powietrza: Otwarta konstrukcja stalowej ramy pozwala na lepszy przepływ powietrza wewnątrz materaca. Pomaga to regulować temperaturę i promuje lepszą oddychalność, zmniejszając prawdopodobieństwo zatrzymywania ciepła i zapewniając chłodniejszą powierzchnię do spania.

A dzięki innowacyjnemu systemowi podparcia Butterfly od MatroLuxe, który znajduje się po bokach materaca, a także specjalnemu systemowi podparcia narożników, zwiększa się elastyczność i trwałość materaca. Co więcej, dzięki takiemu wzmocnieniu stelaża, materace Butterfly są w stanie wytrzymać nawet największe obciążenia!

Ważne jest, aby pamiętać, że konkretny projekt i konstrukcja materacy mogą się znacznie różnić w zależności od producenta i modelu. Nie wszystkie materace posiadają stalowe ramy, a różne rodzaje materacy, takie jak materace piankowe lub lateksowe, mogą wykorzystywać alternatywne systemy podparcia. Dlatego zawsze warto sprawdzić specyfikację produktu lub skonsultować się z producentem, aby zrozumieć konkretne cechy i zalety danego modelu materaca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *