Widzieliście filmiki na TikToku o włóknie szklanym w materacach?

Hashtag #fibreglassmattress ma ponad 44 miliony wyświetleń z tysiącami ludzi dzielących się horrorami o podobnych doświadczeniach. Mówiono, że ich materac powoduje wiele problemów zdrowotnych, takich jak alergie, krwawienie z nosa, uczucie zatłoczenia i nudności.

Niektórzy producenci, szczególnie w USA i Wielkiej Brytanii rzeczywiście używają toksycznych włókien w swoich materacach, powodują to przepisy przeciwpożarowe. W USA, skąd pochodzi większość filmów, obowiązują surowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego, więc często stosuje się włókno szklane, ponieważ jest to tani i skuteczny środek przeciwpożarowy. Ale nie dotyczy to Europy.

Czy oznacza to, że materace w Europie po prostu eksplodują w razie pożaru? A czy materac o zmniejszonej odporności na ogień po prostu się spali?

Istnieją sposoby, dzięki którym możemy uczynić nasze materace ognioodpornymi bez użycia szkodliwych, toksycznych materiałów. Jednym z nich jest użycie wełny. Wełna jest trudniejsza do zapalenia i pali się z małą prędkością płomienia. Właśnie tego materiału używa MatroLuxe.

Zalecamy przeczytanie metki lub opisu, aby dowiedzieć się, z jakich materiałów wykonany jest materac, jeśli jesteście nadmiernie zaniepokojeni. Tutaj, w MatroLuxe, nie używamy żadnych szkodliwych materiałów, takich jak włókno szklane. Nasz materac jest wykonany z wysokiej jakości i klasy materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *